t f l R y v b s r
^

Travel: Nórsko

Ďalší blog z cestovania po Nórsku. Je toho veľa čo písať, no asi opäť nenapíšem veľa, aby ste si to radšej prežili na vlastné oči. Spomeniem aspoň aktuálnosť z polovice júla, kedy som odfotil týchto pár fotiek, slnko tu totiž nezapadá vôbec, čím ďalej na sever, tým vyššie je v noci nad horizontom.

JUR_8688

Táto fotografia je odfotená niekde v blízkosti mesta Narvik, približne o pol druhej v noci. Uprostred leta. Vďaka problémom s autom sme si predĺžili pobyt na úplnom severe Nórska, na ceste z Nordkappu, v malom severnom meste Alta. Veď ani stanovačka pred autoservisom v Nórsku nie je úplne na zahodenie.

JUR_9014

Nordkapp, alebo inak najsevernejší bod pevniny Európy. Keď som bol prvý krát neďaleko tohto miesta, povedal som si že tam nabudúce určite musím ísť, a tak sa mi to po asi 7 rokoch podarilo. Pozrel som si koniec sveta. Vyzerá presne tak ako som si to predstavoval, ešte aj počasie sa zmenilo z minúty na minútu a všetko zatemnila hmla a vietor. JUR_0925

Hromada tunelov po celom Nórsku, starých aj nových, vytesaných do skaly, betónových. Tento tunel sa ale nachádza v Dánsku a vedie popod morské dno.

www.jurajlovas.com

Share

Reply